Stara strona
 
 
 
 
 
 
 

Zakończył się kolejny projekt w ramach Działaj Lokalnie IX

Zakończyła się realizacja projektu „Przyjechało do Nas Kino" sfinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny „Ramża". Zadanie było również współfinansowane ze środków otrzymanych z gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny.

Oryginalna forma spędzania wolnego czasu w wakacyjne piątkowe wieczory zakończyła się w Leszczynach. Na ekranie dmuchanego ekranu było można zobaczyć takie filmy jak: „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości", „Facet (nie) potrzebny od zaraz", „Jak dogonić szczęście", „Bilet na Księżyc", „Jak zostać królem", „Dzień dobry, kocham Cię". Odwiedziliśmy Dębieńsko, Czerwionkę, Bełk, Palowice, Szczejkowice oraz wspomniane już Leszczyny. Filmy obejrzało ponad 300 osób, a że oferta skierowana była dla wszystkich mieszkańców gminy, przyczyniło się to z pewnością do integracji międzypokoleniowej, jak również integracji lokalnej.  

– Wszystkie seanse były bezpłatne. Zapewniliśmy krzesła, nie trzeba było zatem martwić się o miejsca do siedzenia. Ponadto częstowaliśmy widzów kawą, herbatą oraz popcornem – wyjaśnia Leszek Szejka ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, które wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce-Leszczynach organizował seanse filmowe. – Cieszy nas duże zainteresowanie kinem plenerowym we wszystkich miejscowościach. Na szczególne uznanie zasługują jednak mieszkańcy Palowic. Tam bowiem, ze względu na niepewną pogodę, zanotowaliśmy delikatny poślizg z wyświetleniem filmu. Pomimo niesprzyjającej aury zdecydowaliśmy jednak, że seans się odbędzie. Niestety w trakcie filmu przyszła burza, ale wierni fani kina pozostali – jedni schowali się we własnych samochodach, inni pod namiot, a najwytrwalsi pod własne parasole – dodaje L. Szejka. 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam ponownie zorganizować kino plenerowe i odwiedzimy pozostałe miejscowości naszej gminy.